Felemelő produkciók a Fazekas-gálán

Idén május 7-én rendeztük meg hagyományos Fazekas-gálánkat, ahol iskolánk tanulói, szüleik és a pedagógusok egyaránt színvonalas műsorral készültek.

A rendezvényt a 2.nb osztály német nemzetiségi tánca nyitotta meg, amely méltó módon idézte fel a sváb hagyományokat.

A közönség nagy tapssal jutalmazta Álb Ágnes első osztályos tanuló német nyelvű versmondását is, majd Varga Zsanett humoros prózaelőadása szerzett emlékezetes pillanatokat a nézőknek.

Magyar néptáncot láthattunk a Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola Gyúró Tamás által vezetett Pipacs és Cinege csoportjától.

Kundlya Zsófia VSD cheerleader csapatának lendületes koreográfiái után a szülői kórus előadása következett, akik Radnóti Miklós „Bájoló” című versének megzenésített változatát adták elő, Vigh-Sülye Klára vezetésével.

Varga Bende szavalata újabb bizonyítéka volt annak, hogy az iskola diákjai számos területen kiemelkedően tehetségesek.

Horváth Zsófia és a  4M Dance Company hip-hop és fashion dance műfajban mutatták meg tudásukat.

A Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola balett növendékei táncaikkal, majd Pósa Abigél és Sum Alíz  látványos aerial hoop előadással kápráztatták el a közönséget.

A gála zárásaként a tanári kórus előadásában csendült fel az ismert „Oh, Happy Day” című gospel dal.

Köszönjük minden fellépőnek a produkciót, a Dunakeszi Tankerületi Központ részéről Tóth Edit szakmai vezetőnek, a Dunakeszi Német Nemzetiségi Önkormányzat (DNNÖ) képviselőinek, Tóth Tamásnak és Pethő Krisztiánnak, valamint minden érdeklődőnek, hogy megtisztelték jelenlétükkel gálaműsorunkat.

A kép a DNNÖ tulajdona.

Előző hír
Következő hír