Felemelő produkciók a Fazekas-gálán
Idén május 7-én rendeztük meg hagyományos Fazekas-gálánkat, ahol iskolánk tanulói, szüleik és a pedagógusok egyaránt színvonalas műsorral készültek.
A rendezvényt a 2.nb osztály német nemzetiségi tánca nyitotta meg, amely méltó módon idézte fel a sváb hagyományokat.
A közönség nagy tapssal jutalmazta Álb Ágnes első osztályos tanuló német nyelvű versmondását is, majd Varga Zsanett humoros prózaelőadása szerzett emlékezetes pillanatokat a nézőknek.
Magyar néptáncot láthattunk a Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola Gyúró Tamás által vezetett Pipacs és Cinege csoportjától.
Kundlya Zsófia VSD cheerleader csapatának lendületes koreográfiái után a szülői kórus előadása következett, akik Radnóti Miklós „Bájoló” című versének megzenésített változatát adták elő, Vigh-Sülye Klára vezetésével.
Varga Bende szavalata újabb bizonyítéka volt annak, hogy az iskola diákjai számos területen kiemelkedően tehetségesek.
Horváth Zsófia és a 4M Dance Company hip-hop és fashion dance műfajban mutatták meg tudásukat.
A Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola balett növendékei táncaikkal, majd Pósa Abigél és Sum Alíz látványos aerial hoop előadással kápráztatták el a közönséget.
A gála zárásaként a tanári kórus előadásában csendült fel az ismert „Oh, Happy Day” című gospel dal.
Köszönjük minden fellépőnek a produkciót, a Dunakeszi Tankerületi Központ részéről Tóth Edit szakmai vezetőnek, a Dunakeszi Német Nemzetiségi Önkormányzat (DNNÖ) képviselőinek, Tóth Tamásnak és Pethő Krisztiánnak, valamint minden érdeklődőnek, hogy megtisztelték jelenlétükkel gálaműsorunkat.
A kép a DNNÖ tulajdona.
