Udvari tanterem
Hosszú előkészületek után 2025. október 13-án vehették birtokba a tanulók az udvari tantermet. A 3.a osztály és tanítójuk, Futaky Linda tartották meg az első komplex tanórát e különleges tanteremben: volt szó irodalomról, amikor Fazekas Mihályról beszéltek, Debrecen és a Tiszántúl említése a földrajzi ismereteiket csillantotta meg. A környezetismeret feladatait ismertetve a magyar nyelvtan szabályairól is kitűnően feleltek a gyerekek.
Az igazi feladatok ezután következtek: szimatoltak (kerti növényeket azonosítottak illatuk alapján), tapintottak, képet raktak ki, csoportosítottak, lábnyomok alapján nyomoztak.

A tanórába a meghívott vendégek és a jelen lévő szülők is bekapcsolódtak és nagyon jól érezték magukat.
Ezúton is köszönjük a szülők támogatását, ami a Zöld Iskola Alapítványon keresztül teszi lehetővé az ilyen nagyszerű fejlesztések kivitelezését gyerekeik, tanulóink élményekben gazdag oktatása érdekében.
