Országos döntőben németeseink

Ötödik és hatodik osztályos nemzetiségi tanulóink az országos német nyelvi verseny iskolai fordulóján vettek részt március elején. A versenyfeladatokat párban oldották meg a gyerekek. Mindkét évfolyamról a legjobb dolgozatokat küldhettük tovább Mányba, a Hársfadombi Általános Iskolába, ahol az országos fordulóra kerül sor május végén.

Iskolánkból Daru Lina és Miklósa Emma (5.na – tanáruk: Kaszásné Kovács Gabriella), valamint Brenner Kata és Kreka Zsófia (6.nb – tanáruk: Dudák Hajnalka) jutott tovább.

Az összesített értékelések alapján a 10-10 legeredményesebb páros vehet részt a májusi döntőn. Daru Lina és Miklósa Emma az 5. legjobb eredménnyel jutott be a fináléba, míg Brenner Kata és Kreka Zsófia a 15. helyen végeztek.

Szívből gratulálunk az eredményekhez és jó felkészülést kívánunk a döntőhöz!

Előző hír
Következő hír